Podolany

Podolany to jedno z najbardziej urokliwych osiedli w Poznaniu. Swój charakter zawdzięcza przedwojennym tradycjom, przemyślanej zabudowie – głównie jednorodzinnej, a także dużej ilości pięknej zieleni. Ozdobą osiedla jest między innymi aleja kasztanowców białych oraz liczne aleje lipowe. To miejsce dla kogoś, kto poszukuje połączenia uroku spokojnej dzielnicy, niebanalnej architektury oraz rozbudowanej i wygodnej infrastruktury.

Niewątpliwym atutem posiadania domu na Podolanach jest bliskość terenów rekreacyjnych. Dla mieszkańców na wyciągnięcie ręki są zarówno uroki Jeziora Strzeszyńskiego, jak i Jeziora Rusałka. To idealne miejsce do odpoczynku, uprawiania sportu czy długich spacerów.

Równie istotna jest wygodna komunikacja z innymi częściami Poznania. Kursują tu linie autobusowe MPK Poznań – 46, 60, 68, 78, 83 oraz nocne 236 i 246. Wygodne drogi dojazdowe łączą Podolany zarówno z centrum Poznania, jak i okolicznymi miejscowościami – między innymi Suchym Lasem, Baranowem i Przeźmierowem.

Na terenie Osiedla znajduje się również szkoła podstawowa oraz liczne punkty usługowe i handlowe – między innymi Galeria Podolany.

podolany-www-kameralne-02-opt